12. Sınıf Matematik Ders İşleme Kitabı ve Soru Bankası

 

Değerli Öğretmenler ve Sevgili Öğrenciler,

Bu çalışmanın amacı, matematik ders konularının günlük hayatla ilişkilendirilmesi ve problemlerin günlük hayatta karşılaşılabilecek olaylar üzerinden seçilerek öğrenmenin kalıcı hâle getirilmesidir. Buna paralel olarak MEB matematik müfredatında değişikliğe gitmiş ve öğretmenlerin derslerinde yeni güncellenen matematik öğretim programında yer alan kazanımları esas almaları konusuna dikkat çekmiştir. Nitekim ÖSYM de sorularını bu yönde gözden geçirip düzenlemiştir. Son yıllarda üniversite sınavlarında çıkmış sorular incelendiğinde ezbere ve formüle dayalı sorular yerine muhakeme yeteneğini ölçen, analiz ve senteze dayalı bir anlayışın hâkim olduğu görülmektedir.

Bu bilgiler doğrultusunda hazırladığımız “12. Sınıf Matematik Ders İşleme Kitabı ve Soru Bankası” ile Bakanlığımızın matematik dersi müfredatına tam uyumlu, 12. sınıf matematik konularının tüm kazanımlarını içinde barındıran kitabımızı sizlere sunmaktayız. Testlerimizi ünitenin kazanımları doğrultusunda;
Bilgi ve Kavrama Testleri (Üniteye ait bilgi ve kavramları içeren soru tipleri)
Uygulama Testleri (Matematiksel yetkinliğin değerlendirildiği soru tipleri)
Analiz ve Sentez Testi (Kalıcı öğrenmenin ve konu analizinin değerlendirildiği soru tipleri)
şeklinde hazırladık. Bu sayede sizlerin matematik dersi ile ilgili daha kalıcı bilgilere, daha verimli şekilde sahip olacağınızı umuyoruz.
Kitabımızın değerli öğretmenlerimiz ve siz değerli öğrencilerimize faydalı olması dileğiyle…

 

12. Sınıf Matematik Ders İşleme Kitabı ve Soru Bankası” te bir düşünce

Bir cevap yazın